نامه رهبر انقلاب به دانشجویان معترض حامی فلسطین در آمریکا/ در طرف درست تاریخ ایستاده اید

نامه رهبر انقلاب به دانشجویان معترض حامی فلسطین در آمریکا در طرف درست تاریخ ایستاده اید

رهبر انقلاب در نامه ای، دانشجویان آمریکایی معترض و حامی فلسطین در دانشگاه های آمریکا را خطاب قرار دادند و نسبت به درستی مسیر انتخابی آن ها در حمایت از مظلومان غزه تاکید کردند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری لاکو، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی، در نامه ای خطاب به دانشجویان باوجدان حامی مردم فلسطین در دانشگاه های آمریکا، ضمن ابراز همدلی و همبستگی با اعتراضات ضدصهیونیستی این دانشجویان، آنان را بخشی از جبهه مقاومت دانستند و بر تغییر وضعیت و سرنوشت منطقه حساس غرب آسیا تاکید کردند.

متن نامه حضرت آیت الله خامنه ای به این شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

این نامه را به جوانانی می نویسم که وجدان بیدارشان آنها را به دفاع از کودکان و زنان مظلوم غزّه برانگیخته است.

جوانان عزیز دانشجو در ایالات متّحده ی آمریکا! این، پیام همدلی و همبستگی ما با شما است. شما اکنون در طرف درست تاریخ که در حال ورق خوردن است ایستاده اید.

شما اکنون بخشی از جبهه ی مقاومت را تشکیل داده اید، و در زیر فشارِ بی رحمانه ی دولتتان که آشکارا از رژیم غاصب و بی رحم صهیونیست دفاع می کند مبارزه ای شرافتمندانه را آغاز کرده اید.

جبهه ی بزرگ مقاومت در نقطه ای دور، با همین ادراک و احساسات امروز شما، سال ها است مبارزه می کند. هدف این مبارزه، توقّفِ ظلمِ آشکاری است که یک شبکه ی تروریست و بی رحم به نام «صهیونیست ها»، از سال ها پیش بر ملّت فلسطین وارد ساخته و پس از تصرّف کشورشان، آنها را زیر سخت ترین فشار ها و شکنجه ها گذاشته است. نسل کشیِ امروز رژیم آپارتاید صهیونیست، ادامه ی رفتار بشدّت ظالمانه در ده ها سال گذشته است.

فلسطین یک سرزمین مستقل است با ملّتی متشکّل از مسلمان و مسیحی و یهودی، و با سابقه ی تاریخی طولانی. سرمایه داران شبکه ی صهیونیستی پس از جنگ جهانی، با کمک دولت انگلیس، چند هزار تروریست را بتدریج وارد این سرزمین کردند؛ به شهر ها و روستا های آن هجوم بردند؛ ده ها هزار نفر را کشتند یا به کشور های همسایه راندند؛ خانه ها و بازار ها و مزرعه ها را از دست آنان بیرون کشیدند، و در سرزمین غصب شده ی فلسطین، دولتی به نام اسراییل تشکیل دادند.

بزرگترین حامی این رژیم غاصب، پس از نخستین کمک های انگلیسی، دولت ایالات متّحده ی آمریکا است که پشتیبانی های سیاسی و اقتصادی و تسلیحاتی از آن رژیم را یکسره ادامه داده و حتّی با بی احتیاطی غیر قابل بخشش، راه برای تولید سلاح هسته ای را به روی او گشوده و به او در این راه کمک کرده است.

رژیم صهیونیست از روز اوّل، سیاست «مشت آهنین» را در برابر مردم بی دفاع فلسطین به کار گرفت و بی اعتنا به همه ی ارزش های وجدانی و انسانی و دینی، روزبه روز بر بی رحمی و ترور و سرکوبگری افزود.

دولت آمریکا و شرکایش، حتّی از یک اخم در برابر این تروریسم دولتی و ظلم مستمر، دریغ کردند. امروز هم برخی اظهارات دولت ایالات متّحده در قبال جنایت هولناک غزّه بیش از آنچه واقعی باشد، ریاکارانه است.

«جبهه ی مقاومت» از دل این فضای تاریک و یاس آلود سر برآورد و تشکیل دولت «جمهوری اسلامی» در ایران، آن را گسترش و توانایی داد.

سردمداران صهیونیسم بین المللی که بیشترین بنگاه های رسانه ای در آمریکا و اروپا متعلّق به آنها یا زیر نفوذ پول و رشوه ی آنها است، این مقاومتِ انسانی و شجاعانه را تروریسم معرّفی کردند! آیا ملّتی که در سرزمین متعلّق به خود در برابر جنایت های اشغالگران صهیونیست از خود دفاع می کند، تروریست است؟ و آیا کمک انسانی به این ملّت و تقویت بازوان او کمک به تروریسم به شمار می رود؟

سردمداران سلطه ی قهرآمیز جهانی، حتّی به مفاهیم بشری هم رحم نمی کنند. رژیم تروریست و بی رحم اسراییل را دفاع کننده از خود وانمود می کنند، و مقاومت فلسطین را که از آزادی و امنیّت و حقّ تعیین سرنوشت خود دفاع می کند، «تروریست» می نامند!

من می خواهم به شما اطمینان دهم که امروز وضعیّت در حال تغییر است. سرنوشت دیگری در انتظار منطقه ی حسّاس غرب آسیا است. بسیاری از وجدان ها در مقیاس جهانی بیدار شده و حقیقت در حال آشکار شدن است. جبهه ی مقاومت هم نیرومند شده و نیرومندتر خواهد شد. تاریخ هم در حال ورق خوردن است.

بجز شما دانشجویانِ ده ها دانشگاه در ایالات متّحده، در کشور های دیگر هم دانشگاه ها و مردم به پا خاسته اند. همراهی و پشتیبانی استادان دانشگاه از شما دانشجویان حادثه ی مهم و اثرگذاری است. این می تواند در قبال شدّت عمل پلیسیِ دولت و فشار هایی که بر شما وارد می کنند، تا اندازه ای آرامش بخش باشد. من نیز با شما جوانان احساس همدردی می کنم و ایستادگی شما را ارج مینهم.

درس قرآن به ما مسلمانان و به همه ی مردم جهان، ایستادگی در راه حق است: فَاستَقِم کَما اُمِرت؛ (1) و درس قرآن درباره ی ارتباطات بشری این است: نه ستم کنید و نه زیر بار ستم بروید: لا تَظلِمونَ وَ لا تُظلَمون. (2) جبهه ی مقاومت با فراگیری و عمل به این دستور ها و صد ها نظایر آن به پیش می رود و به پیروزی خواهد رسید؛ باذن الله.

توصیه می کنم با قرآن آشنا شوید.

سیّدعلی خامنه ای

1403/3/5

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نامه رهبر انقلاب به دانشجویان معترض حامی فلسطین در آمریکا/ در طرف درست تاریخ ایستاده اید" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نامه رهبر انقلاب به دانشجویان معترض حامی فلسطین در آمریکا/ در طرف درست تاریخ ایستاده اید"، کلیک کنید.