نسل کُشی بازی ویدیویی نیست خانم هیلی!

نسل کُشی بازی ویدیویی نیست خانم هیلی!

با آنچه این روزها شاهدش بودیم باید بگوییم سیاستمداران آمریکایی حقیقتاً سناریونویسان بهتری برای طراحی بازی های خونبار و جنون آمیز هستند. باید دنیا یک بار برای همیشه در گوش این جماعت فریاد بزند « نسل کشی، بازی ویدیویی نیست». باید تاریخ از خانم هیلی به عنوان برترین نویسنده ماجرای نسل کُشی غزه یاد کند. کسی که تنها با دو کلمه توانست، نمایانگر حجم عظیمی از سبعیّت و درندگی باشد. 

به گزارش لاکو، محسن فاطمی نژاد در یادداشتی که در روزنامه قدس منتشر شده نوشت:

« finish them» یعنی «کارشان را تمام کنید»! «دنی دانون» سیاستمدار اسراییلی اولین بار تصویر  نیکی هیلی را هنگام نوشتن این عبارات روی یک گلوله توپخانه ارتش اسراییل منتشر کرد.  باید از خانم هیلی بابت نوشتن این دو کلمه روی گلوله های ساخت آمریکا تشکر کرد! چرا؟ چون هیچ کس نمی توانست با انتخاب کمترین کلمات و به این خوبی  قصه این روزهای غزه را برای نسل جدید روایت کند. کافی است سری به «گِیم نت»ها و «گِیم کِلاب»های سطح شهر بزنید و همین عبارت «finish them» را پیششان تکرار کنید. همه به شما خواهند گفت احتمالاً منظورتان «finish him » یا «finish her» است، عبارتی که قبل از اجرای یک حرکت فوق العاده خشن (Fatalities) در بازی ویدیویی «مورتال کمبات» شنیده می شود. شما با انجام این حرکت در پایان یک مبارزه خونبار بین دو مبارز، با خشونت و درندگی زایدالوصفی، باید کار حریف مقابلتان را تمام کنید.  
حالا با شنیدن این توصیف، بی هیچ حرف اضافه و سخنرانی، تصویر نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل را هنگام نوشتن این دو کلمه روی گلوله های توپخانه ارتش اسراییل در جریان نبردهای این روزهای غزه به همین بچه ها نشان بدهید. فکر نمی کنم هیچ کدامشان به این راحتی ها بتوانند به خودشان بقبولانند کسی توانسته باشد در دنیای واقعی، چنین عبارتی را روی گلوله ای که هزاران نمونه مشابهش، جان 36 هزار زن و کودک فلسطینی را گرفته، بنویسد. جدای از تاثر، احتمالاً پوزخند تلخی هم بابت اینکه چنین کسی نماینده یک کشور در سازمان ملل بوده، گوشه لبشان سبز خواهد شد. 
واقعیت ولی به طرز ویران کننده ای تلخ است. به نظرم خود «اِد بون» و «جان توبیاس» هم که این عبارات را در طراحی ویدیوگیم «مورتال کمبات» (نبرد فناناپذیران) لحاظ وکلی سرنوشت خونبار  برای شخصیت های بازی شان طراحی کرده بودند، نتوانند تصویر آنچه در 26 «می» در خیمه سوزان رفح اتفاق افتاد را باور کنند. تصاویر دردناک این هفت ماه را هم همین طور. هنوز از خیلی ها که می پرسم آیا جریت کرده اند تصاویر جنایت همین چند روز پیش در رفح را ببینند، با این پاسخ روبه رو می شوم که ما دلِ دیدن چنین صحنه هایی را نداریم. ما دل دیدنش را داشته باشیم یا نه، بالاخره مردی، تنِ برهنه و سوخته طفلش را که بر اثر انفجار یکی از همین خمپاره ها و بمب ها سرش متلاشی شده بود، به دست گرفته و با بیچارگی تمام داشت فریاد می زد. آن مرد نمی دانست دیگر چطور باید فریاد بکشد تا جهان و مدعیانش، صدایش را بشنوند.
القصه، با آنچه این روزها شاهدش بودیم باید بگوییم سیاستمداران آمریکایی حقیقتاً سناریونویسان بهتری برای طراحی بازی های خونبار و جنون آمیز هستند. باید دنیا یک بار برای همیشه در گوش این جماعت فریاد بزند « نسل کشی، بازی ویدیویی نیست». باید تاریخ از خانم هیلی به عنوان برترین نویسنده ماجرای نسل کُشی غزه یاد کند. کسی که تنها با دو کلمه توانست، نمایانگر حجم عظیمی از سبعیّت و درندگی باشد. 
راستی تا یادم نرفته بگویم قبل از امضا زدن آن گلوله خمپاره، خانم هیلی کنار این دو کلمه نوشته بود:« آمریکا همیشه عاشق اسراییل است». این حرف یعنی قصه نسل کشی حالا حالاها ادامه دارد. 

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نسل کُشی بازی ویدیویی نیست خانم هیلی!" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نسل کُشی بازی ویدیویی نیست خانم هیلی!"، کلیک کنید.