هشدار مدیریت بحران آذربایجان شرقی نسبت به بروز سیل و آبگرفتگی در نیمه شمالی و شرقی استان

هشدار مدیریت بحران آذربایجان شرقی نسبت به بروز سیل و آبگرفتگی در نیمه شمالی و شرقی استان

لاکو/آذربایجان شرقی مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی با اشاره به صدور هشدار نارنجی از سوی اداره کل هواشناسی استان، گفت: براین اساس، احتمال جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی، صاعقه، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها و احتمال سقوط سنگ، تگرگ و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی وجود دارد.

مجید فرشی امروز چهارشنبه در گفت‌وگو با لاکو با اشاره به فعالیت سامانه بارشی و شرایط فصلی و محلی از ظهر امروز تا شامگاه فردا در نیمه شمالی و شرقی استان، افزود: اقدامات پیشگیرانه توسط دستگاه‌های خدماتی برای شرایط ناپایدار جوی انجام گرفته و نیروهای مدیریت بحران در آماده باش کامل هستند.

وی با تاکید بر اینکه دامداران و عشایر از چرای دام و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع خودداری کنند، اظهار کرد: مردم و علاقه‌مندان به طبیعت، از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و نگهداشتن خودرو در مناطق مستعد سیل و آبگرفتگی خودداری کنند.

فرشی همچنین با اشاره به بارش باران و جاری شدن سیل شامگاه روز گذشته در شهرستان جلفا در محدوده سیه‌رود نیز گفت: بر اثر ریزش کوه مسیر روستایی بسته شده بود که در ساعات اولیه مسیر بازگشایی شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: بارش باران شامگاه دیروز هیچ خسارت جانی و مالی به همراه نداشته است.

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار مدیریت بحران آذربایجان شرقی نسبت به بروز سیل و آبگرفتگی در نیمه شمالی و شرقی استان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار مدیریت بحران آذربایجان شرقی نسبت به بروز سیل و آبگرفتگی در نیمه شمالی و شرقی استان"، کلیک کنید.