واکنش ارتش اشغالگر به تعلیق محموله تسلیحات آمریکا

واکنش ارتش اشغالگر به تعلیق محموله تسلیحات آمریکا

به گزارش لاکو ارتش رژیم صهیونیستی تعلیق ارسال تسلیحات توسط دولت آمریکا را در پی عملیات نظامی این رژیم در شهر رفح در جنوب نوار غزه اهمیت جلوه داد و گفت که 2 طرف متحد هرگونه اختلاف را «پشت درهای بسته» حل و فصل می کنند.

به نقل از لاکو دنیل هاگاری، سخنگوی ارتش اشغالگر در کنفرانسی مطبوعاتی که به میزبانی روزنامه یدیعوت آحارونوت برگزار شد، گفت: «به نظر من، هماهنگی بین اسراییل و آمریکا به سطح بی سابقه ای رسیده است.»

هاگاری افزود: هماهنگی با آمریکا همچنان به قوت خود باقی است و غزه یکی از سخت ترین میدان های درگیری در جهان است.

پیشتر یکی از مقامات ارشد دولت «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا به شرط آنکه نامش فاش نشود، گفته بود: «این محموله شامل 1800 بمب 2000 پوندی (907 کیلوگرمی) و 1700 بمب 500 پوندی است.»

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، این اولین بار از زمانی است که جو بایدن از زمان هشدارش به نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ماه آوریل دست چنین اقدامی زده است؛ او به «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفته بود که سیاست آمریکا در قبال غزه به رفتار تل آویو با غیرنظامیان بستگی خواهد داشت.

برخی منابع این تعویق در ارسال سلاح را پیامی سیاسی برای متحد نزدیک ایالات متحده می دانند.

رویترز گزارش داد که محموله های تسلیحاتی که تحویل آنها حداقل 2 هفته به تعویق افتاده است، شامل مهمات حمله مستقیم مشترک تولید شده توسط بویینگ است که بمب های هدایت نشده را به بمب های هدایت شونده دقیق و همچنین بمب هایی با قطر کوچک تبدیل می کند.

شبکه ان بی سی توضیح داد که شورای امنیت ملی آمریکا پشت تصمیم برای تعلیق ارسال مهمات به اسراییل بوده است.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش ارتش اشغالگر به تعلیق محموله تسلیحات آمریکا" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش ارتش اشغالگر به تعلیق محموله تسلیحات آمریکا"، کلیک کنید.