وحدت اعضای شورا با شهرداران باعث رونق امور شهری می شود

وحدت اعضای شورا با شهرداران باعث رونق امور شهری می شود

لاکو/زنجان مدیرکل امور شهری و امور شوراهای استانداری زنجان با بیان اینکه وحدت اعضای شورا با شهرداران باعث رونق امور شهری می شود، گفت: تبدیل شهرها به کارگاه عمرانی در استان نشان دهنده دوری از حاشیه و توجه به کار است.

سعید خلجی امروز (چهارشنبه 12 اردیبهشت ماه) در جلسه علنی شورای شهر زنجان، اظهار کرد: فعالیت شوراهای اسلامی در شهرها به عنوان پارلمان شهری نشان از بلوغ سیاسی و توجه به نظرات مردم در همه حوزه ها به ویژه مدیریت شهری است.

وی تصریح کرد: از ابتدای روی کار آمدن دولت سیزدهم، تلاش شد نگاه ها در این حوزه به مسایل شهری منطبق بر واقعیت و کمک برای رفع نواقص باشد و همه تلاش ها در این راستا انجام شده است.

خلجی ادامه داد: متاسفانه در دهه گذشته علی رغم نیاز مبرم ناوگان حمل ونقل شهری هیچ گونه اقدامی موثر در این حوزه انجام نشده بود که با تلاش های انجام شده و اعتبارات در نظر گرفته شده شاهد این هستیم که تعداد قابل توجهی اتوبوس، مینی بوس و ون در سطح شهرها وارد ناوگان شده و در حال خدمات رسانی به شهروندان است. در بخش خرید ماشین آلات سنگین نیز در سطح استان 34 دستگاه ماشین آلات سنگین خریداری و در اختیار شهرداری ها قرار گرفته است.

مدیرکل امور شهری و امور شوراهای استانداری زنجان به بودجه عمرانی شهرداری زنجان و سایر شهرهای استان نیز اشاره کرد و یادآور شد: با بررسی بودجه شهرداری استان، مشاهده می شود که بیش از 60 درصد بودجه به بخش عمرانی اختصاص یافته است در حالی که در قانون این عدد 40 درصد است؛ مقایسه این دو عدد نشان می دهد که در شهرداری نگاه به عمران شهری بسیار جدی بوده و سعی شده است با کاهش سایر هزینه ها پروژه های مورد نیاز در شهرها به مرحله اجرا درآید.

خلجی افزایش بودجه شهرداری ها را نیز در راستای تداوم نگاه توسعه ای به شهرها دانست و تصریح کرد: در این مدت بودجه شهرداری زنجان 3.5 برابر شده است که رقم بسیار قابل توجهی است و با تزریق آن به طرح ها افزایش خدمات عمومی به مردم را شاهد هستیم.

او به اجرای نهضت آسفالت شهری نیز اشاره کرد و گفت: استفاده از 454 هزار تن آسفالت در معابر شهری شهرهای استان زنجان، نشان از عزم جدی در این حوزه است و قطعا کام مردم را شیرین خواهد کرد. در 2 سال گذشته 176 پروژه عمرانی بزرگ در شهرها در حال انجام بود که اعتبار در نظر گرفته شده برای آنها سه هزار میلیارد تومان بوده است.

خلجی به احداث 94 هزار مترمربع فضای سبز در سطح شهرها نیز اشاره کرد و یادآور شد: در این راستا اقدام به جداسازی آب خام و آب شهری برای آبیاری فضای سبز نیز انجام شده که بخش عمده ای از کار در این حوزه انجام شده است.

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وحدت اعضای شورا با شهرداران باعث رونق امور شهری می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وحدت اعضای شورا با شهرداران باعث رونق امور شهری می شود"، کلیک کنید.