وزارت خارجه مصر: اسراییل مسیول اول بحران انسانی در نوار غزه است

وزارت خارجه مصر: اسراییل مسیول اول بحران انسانی در نوار غزه است

وزارت خارجه مصر تلاش های رژیم صهیونیستی برای تحمیل مسیولیت بحران غزه بر قاهره را محکوم و اعلام کرد تل آویو مسیول اول بحران انسانی در غزه است.

به گزارش لاکو، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر اظهارات همتای صهیونیستی خود را درباره بازگشایی گذرگاه رفح و تحمیل مسوولیت ممانعت از وقوع بحران انسانی در غزه به مصر را به شدت محکوم کرد.

پیش از این «یسراییل کاتس» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی گفته بود: بحران انسانی که اکنون در غزه رخ داده است به ما ربطی ندارد وظیفه حل این بحران بر دوش دوستان مصری ما است.

به گزارش الجزیره، شکری در بیانیه ای سیاست تحریف حقایق از سوی رژیم صهیونیستی را رد و اعلام کرد تنها تل آویو مسوول و عامل بحران انسانی در نوار غزه و حوادث گذرگاه رفح است.

وی تاکید کرد کنترل رژیم صهیونیستی از داخل فلسطین بر گذرگاه رفح دلیل عدم انتقال کمک های انسانی به غزه است.

شکری از رژیم صهیونیستی خواست  مسیولیت قانونی خود را به عنوان قدرت اشغالگر برعهده گرفته و اجازه دهد کمک ها از طریق سایر گذرگاه های زمینی تحت کنترل خود منتقل شود».

پیشتر مصر اعلام کرده بود: تا زمانی که گذرگاه رفح در اختیار اسراییل باشد یک کامیون هم نمی گذاریم وارد رفح شود.

وال استریت ژورنال گزارش داده بود: مصر در حال بررسی کاهش روابط دیپلماتیک با اسراییل از جمله اخراج سفیر آن است.

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزارت خارجه مصر: اسراییل مسیول اول بحران انسانی در نوار غزه است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزارت خارجه مصر: اسراییل مسیول اول بحران انسانی در نوار غزه است"، کلیک کنید.