وسعت نیروگاه خورشیدی جدید چین از تهران بیشتر است!

تینا مزدکی: تاسیسات جدید چین در منطقه ای بیابانی در شمال غربی استان سین کیانگ 200000 هکتار را پوشش می دهد، این مساحت تقریباً چیزی حدود مساحت شهر نیویورک است. مجتمع 5 گیگاواتی که روز دوشنبه به شبکه چین متصل شد، به اندازه کافی قدرتمند است تا نیازهای برق کشوری به وسعت لوکزامبورگ یا پاپوآ گینه نو را برآورده کند. چین در پذیرش انرژی خورشیدی در جهان پیشتاز بوده و ظرفیت خود را در سال 2023 بیش از 50 درصد افزایش داده است.

مزرعه خورشیدی جدید از پروژه های خورشیدی Ningxia Teneggeli و Golmud Wutumeiren که هر دو در چین هستند پیشی گرفته و به بزرگ ترین مزرعه خورشیدی در جهان تبدیل می شود. گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی (IEA) حرکت چین به سمت انرژی های تجدید پذیر را فوق العاده توصیف کرد. این کشور در سال گذشته نیروگاهی به اندازه ظرفیت خورشیدی کل جهان در سال 2022 راه اندازی کرد.

چین تقریباً 60 درصد از ظرفیت های تجدید پذیر جدید را تشکیل می دهد که انتظار می رود تا سال 2028 در سطح جهان عملیاتی شود. نقش چین در دستیابی به هدف جهانی سه برابر کردن انرژی های تجدید پذیر حیاتی است، زیرا انتظار می رود این کشور تا سال 2030 بیش از نیمی از ظرفیت جدید موردنیاز جهانی را نصب کند. از طرفی با این اقدام تقریباً نیمی از تولید برق چین از انرژی های تجدید پذیر و منابع انرژی تامین خواهد شد.

وسعت نیروگاه خورشیدی جدید چین از تهران بیشتر است!

تحلیلگر Longi Green Energy Technology در سال 2023 تخمین زد که نصب پنل های خورشیدی بر روی پشت بام ها و ساختمان ها در چین می تواند برق کافی برای تامین برق تمام خانوارهای چین و آسیای جنوب شرقی را تولید کند. افزایش شدید تولید پنل های خورشیدی در چین اخیراً به نگرانی هایی منجر شده است که ظرفیت مازاد می تواند منجر به تنش های تجاری ناشی از مازاد بازار جهانی شود. ماه گذشته، جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده، در تلاش برای جلوگیری از این امر، اعلام کرد که تعرفه های واردات سلول های خورشیدی چین از 25 درصد به 50 درصد دو برابر خواهد شد.

منبع: msn

323

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وسعت نیروگاه خورشیدی جدید چین از تهران بیشتر است!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وسعت نیروگاه خورشیدی جدید چین از تهران بیشتر است!"، کلیک کنید.