پالتیکو: نتانیاهو از موضع گیری آمریکا درباره دیوان لاهه «متعجب» است

پالتیکو: نتانیاهو از موضع گیری آمریکا درباره دیوان لاهه «متعجب» است

وب سایت «پالتیکو» با استناد به مصاحبه ای گزارش داد، نخست وزیر رژیم صهیونیستی از دولت بایدن انتقاد کرده و گفته است از اینکه واشنگتن از تحریم ها علیه دیوان کیفری بین المللی حمایت نمی کند، «متعجب و ناامید» شده است.

به گزارش لاکو، «جان کربی» مشاور ارتباطات امنیت ملی کاخ سفید روز سه شنبه گفت دولت «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا معتقد نیست که تحریم ها علیه دیوان کیفری بین المللی راه درستی برای پیشبرد این موضوع باشد.

وب سایت پالتیکو روز چهارشنبه به نقل از «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه ای با «مورگان اورتگس» سخنگوی سابق وزارت خارجه آمریکا که قرار است یکشنبه پخش شود، گزارش داد: «ایالات متحده گفت در واقع از لایحه تحریم ها حمایت می کند… من فکر می کردم که هنوز موضع آمریکا همین است، زیرا همین چند روز پیش اجماع دو حزبی وجود داشت… حالا شما می گویید علامت سوالی وجود دارد و رک و پوست کنده بگویم که من متعجب و ناامید شده ام.»

این گزارش می افزاید که اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی شواهد تازه ای را ارایه می دهد که نشان می دهد شکاف میان رهبران تل آویو و آمریکا، که مواضع متفاوتی در مورد نحوه اقدام کابینه تندرو یهودی علیه جنبش فلسطینی حماس دارند، در حال عمیق تر شدن است.

در این گزارش آمده است که دولت بایدن در حال مذاکره با کنگره در مورد بهترین واکنش به احکام بازداشت دیوان کیفری بین المللی موسوم به آی سی سی علیه صهیونیست هاست و افزود جمهوری خواهان در حالی که دموکرات ها درباره امضا یا عدم امضای این اقدام بحث می کنند، لایحه تحریمی را علیه دیوان کیفری بین المللی مطرح می کنند.

در 20 مه، «کریم خان» دادستان دیوان کیفری کیفری بین المللی گفت که براساس شواهد جمع آوری شده و بررسی شده توسط دفتر او، درخواست هایی را برای صدور حکم بازداشت علیه نتانیاهو و دیگر مقامات رژیم صهیونیستی به دلیل جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت که از اکتبر 2023 تاکنون انجام شده است، ارایه کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، در 7 اکتبر 2023، جنبش فلسطینی حماس یک حمله موشکی بسیار وسیع علیه اراضی اشغالی انجام داد که صهیونیست ها را در بُهت فرو برد. تل آویو به دنبال آن حملات تلافی جویانه ای را آغاز کرد، دستور محاصره کامل غزه را داد و با هدف ادعایی «نابودی» حماس و نجات اسرا، حمله زمینی به این منطقه تحت محاصره فلسطین را آغاز کرد. به گفته مقامات محلی، تاکنون بیش از 36000 فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی در نوار غزه به شهادت رسیده اند. همچنین گمان می رود که بیش از 100 اسیر همچنان در غزه نزد حماس باشد.

پایان خبر لاکو  

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پالتیکو: نتانیاهو از موضع گیری آمریکا درباره دیوان لاهه «متعجب» است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پالتیکو: نتانیاهو از موضع گیری آمریکا درباره دیوان لاهه «متعجب» است"، کلیک کنید.