پایتخت نشینان منتظر تشدید سامانه بارشی باشند – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

پایتخت نشینان منتظر تشدید سامانه بارشی باشند - خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار لاکو، حامد یزدی لاکو، بعد از ظهر یکشنبه از صدور هشدار نارنجی هواشناسی خبر داد و اظهار کرد: طبق اعلام سازمان هواشناسی تشدید فعالیت سامانه بارشی با تاکید بر هشدار سطح زرد صادر شده در روز گذشته از فردا آغاز و تا ظهر سه شنبه 25 اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

یزدی لاکو با اعلام هشدار در خصوص این سامانه بارشی به مردم استان به ویژه ساکنان نیمه شمالی و مناطق غربی مبنی بر احتمال جاری شدن روان آب و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها تاکید کرد: شهروندان عزیز از تردد و اتراق در حاشیه مسیل ها خودداری و از رودخانه ها فاصله بگیرند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران، تردد در مسیرهای کوهستانی را مخاطره آمیز اعلام کرد و گفت: ضروری است که رانندگان در تردد از این مسیرها با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال ریزش سنگ از ارتفاعات و سقوط بهمن از قله ها، احتیاط لازم را داشته باشند.

وی در ادامه به وزش باد خیلی شدید در نیمه جنوبی، نواحی غربی و ارتفاعات نیز اشاره و عنوان کرد: احتمال خسارت به سازه های موقت و تجهیزات موجود در نقاط مرتفع، مانند برج ها و دکل ها وجود دارد.

یزدی لاکو بر لزوم پرهیز از پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک تاکید کرد و گفت: توصیه اکید مدیریت بحران به کوهنوردان اجتناب از صعود به ارتفاعات است.

وی بر ضرورت عدم چرای دام در مناطق کوهستانی نیز تاکید کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران به مهار سازه های موقت و تجهیزات موجود در نقاط مرتفع نیز اشاره کرد و گفت: پاک سازی دهانه پل ها، لایروبی کانال ها و آب روها در دستور کار عوامل مرتبط باشد و دستگاه های اجرایی و امدادی در آماده باش کامل قرار بگیرند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پایتخت نشینان منتظر تشدید سامانه بارشی باشند – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پایتخت نشینان منتظر تشدید سامانه بارشی باشند – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.