پرواز اولین هواپیمای امدادی روس به سمت ایران

پرواز اولین هواپیمای امدادی روس به سمت ایران

منابع خبری از پرواز اولین هواپیمای روس برای مشارکت در عملیات یافتن بالگرد حامل رییس جمهور خبر دادند.

به گزارش لاکو، اولین هواپیمای روسیه برای مشارکت در عملیات امداد و نجات و یافتن بالگرد حامل رییس جمهور، از فرودگاه ژوکوفسکی به سمت تبریز پرواز کرد.

طبق گزارش اسکای نیوز عربی، این هواپیما وابسته به وزارت امداد ونجات روسیه است.

پیش از این سخنگوی کرملین اعلام کرد رییس جمهور روسیه اوضاع پیرامون حاثه برای بالگرد حامل رییس جمهوری اسلامی ایران را از نزدیک دنبال می کند و امدادگران روس آماده شرکت در عملیات جست وجو و نجات هستند.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین بامداد دوشنبه اعلام کرد «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه از نزدیک تحولات درباره حادثه برای بالگرد حامل «سید ابراهیم رییسی» رییس جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه او را پیگیری می کند.

پسکوف بامداد دوشنبه گفت: «رییس جمهور روسیه به صورت بسیار نزدیک تمام اطلاعات درباره وضعیت بالگردی که رییس جمهور آن حضور داشت را دنبال می کند».

سخنگوی ریاست جمهوری همچنین گفت پوتین دستورات لازم را برای وزارت شرایط اضطراری و وزارت دفاع صادر کرده و گروه های بالگردی و یک گروه 60 نفره از امدادگران برای عملیات جستجو و نجات آماده شده اند.

او همچنین گفت امدادگران روس به محض اینکه شرایط آب وهوایی اجازه دهد، به دیگر امدادگران در محل حادثه خواهند پیوست.

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پرواز اولین هواپیمای امدادی روس به سمت ایران" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پرواز اولین هواپیمای امدادی روس به سمت ایران"، کلیک کنید.