پوتین چشم انداز اقتصادی روسیه را ابلاغ گرفت/ صنایع IT و ارتباطات اولویت یک مسکو

پوتین چشم انداز اقتصادی روسیه را ابلاغ گرفت صنایع IT و ارتباطات اولویت یک مسکو

اهداف مشخص پوتین برای روسیه تا سال 2030 رسیدن به جایگاه چهارم دنیا بر اساس تولید ناخالص داخلی همچنین قرار گرفتن در میان 25 کشور برتر در استفاده از ربات در تولید و در 10  کشور برتر از نظر تحقیق و توسعه علمی است.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری لاکو، آندری بلوسوف، معاون اول نخست وزیر روسیه اعلام کرد: روسیه یک برنامه برای تحول اقتصاد کشور تا سال 2030 تدوین کرده است.

بلوسوف در نشستی با موضوع کارایی و رقابت در نمایشگاه بین المللی «روسیه»، نقشه راهی برای اجرای استراتژی بلندمدت اقتصادی که توسط ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه اعلام شد، ارایه کرد. به گفته وی، کلید کار، انتقال از اقتصاد مبتنی بر تقاضا به اقتصاد عرضه محور خواهد بود.

بلوسوف در این نشست گفت: ما باید شرایطی را ایجاد کنیم که انگیزه رشد اقتصادی، خارجی و ناشی از تقاضا و تزریق پولی نباشد بلکه از خود بخش تولید داخلی سرچشمه بگیرد.

وی افزود: از جمله راهکار های رسیدن به این هدف، اصلاحات کارگری، ایجاد انگیزه برای کارآفرینی، افزایش کارایی و بهره وری و استفاده از هوش مصنوعی است.

بلوسوف گفت: هزینه های مصرفی (ناشی از افزایش بهره وری و دستمزد های واقعی)، همراه با سرمایه گذاری های سرمایه ای و صادرات نفت و گاز، حدود 16 درصد از رشد تولید ناخالص داخلی روسیه را تشکیل خواهد داد. صنایع IT و ارتباطات به عنوان مهم ترین موتور های رشد در نظر گرفته می شوند که دولت قصد دارد تا پایان دهه آن ها را 130 درصد گسترش دهد.

برنامه راهبردی روسیه برای گذار اقتصادی شامل اصلاحات گسترده به منظور بهبود بهره وری (با تاکید بر اتوماسیون و آموزش)، تقویت سرمایه گذاری، افزایش صادرات (به جز منابع طبیعی و انرژی) و ایجاد کریدور های حمل ونقل برای کالا های روسی است که باید تا سال 2030 قادر به حمل 1.4 میلیارد دلار تن بار باشد.

اهداف مشخصی که توسط پوتین تعیین شد شامل این است که روسیه تا سال 2030 به جایگاه چهارم دنیا بر اساس تولید ناخالص داخلی (بر اساس برابری قدرت خرید) برسد که در این صورت از ژاپن پیشی می گیرد. روسیه همچنین در میان 25 کشور برتر برای استفاده از ربات ها در تولید و در 10  کشور برتر از نظر تحقیق و توسعه علمی قرار خواهد گرفت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پوتین چشم انداز اقتصادی روسیه را ابلاغ گرفت/ صنایع IT و ارتباطات اولویت یک مسکو" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پوتین چشم انداز اقتصادی روسیه را ابلاغ گرفت/ صنایع IT و ارتباطات اولویت یک مسکو"، کلیک کنید.