پیش بینی برداشت 70 هزار تن گندم از مزارع شهرستان پارس آباد – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

پیش بینی برداشت 70 هزار تن گندم از مزارع شهرستان پارس آباد - خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری لاکو، جهان بین در جلسه هماهنگی برداشت محصولات گندم و جو و کلزا که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: پیش بینی می شود بیش از 70 هزار تن گندم از 19 هزار هکتار اراضی این شهرستان برداشت شود.

وی گفت: خداوند امسال نعمت های خود را بر منطقه ارزانی بخشیده و بارش های خوبی را شاهد بودیم و احتمالاً شاهد جهش و ارتقا تولید گندم و کلزا در این شهرستان خواهیم بود.

فرماندار شهرستان پارس آباد از پیش بینی برداشت بیش از 6 هزار تن دانه روغنی کلزا نیز خبر داد و افزود: خوشبختانه الگوی کشت در شهرستان پارس آباد نسبت به سالهای قبل بهتر رعایت شده است.

جهان بین از دستگاه های اجرایی متولی خواست در اجرای وظایف خود در قبال کشاورزان تولیدگر جدی تر بوده و تمامی تمهیدات را برای خرید و حمل و پرداخت مبلغ خرید اتخاذ نمایند.

ودود ایرانیان مدیرعامل شرکت غله استان اردبیل نیز از پیش بینی برداشت بالغ بر 500 هزار تن گندم در استان اردبیل خبر داد و گفت: 16 مرکز خرید برای خرید این محصولات پیش بینی شده که 6 مرکز آن در شهرستان پارس آباد مستقر است.

وی از تعیین نرخ تضمینی 17 هزار و 500 تومان برای هر کیلو گندم خبر داد و افزود: رطوبت مجاز حداکثر 14 درصد است و کشاورزان در برداشت گندم عجله نکنند و از ثبت نام خود در سامانه پهنه بندی اطمینان حاصل نموده و انبارهای خود را در سامانه انبار وزارت صمت ثبت کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی برداشت 70 هزار تن گندم از مزارع شهرستان پارس آباد – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی برداشت 70 هزار تن گندم از مزارع شهرستان پارس آباد – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.