پیش بینی جدید مشاوران املاک از قیمت مسکن در ماه های آینده/ الان خانه بخریم یا نخریم؟

پیش بینی جدید مشاوران املاک از قیمت مسکن در ماه های آینده/ الان خانه بخریم یا نخریم؟

به گزارش خبرگزاری لاکو، رکود در بازار مسکن همچنان حکمفرماست و شرایط به گونه ای که حتی مشاوران املاک می گویند تا حدی خرید و فروش ملک متوقف شده است.

این در شرایطی است که مشاوران املاک معتقدند که قیمت های پیشنهادی آپارتمان در تهران نسبت به اسفند حدود 10 درصد تغییر کرده، ولی با این حال به دلیل نبود مشتری، قیمت ها هنوز به قطعیت نرسیده اند.

گزارش های میدانی از بازار مسکن، عمق رکود در بازار را به خوبی نشان می دهد؛ به طوری که اغلب مراجعات منتهی به معامله نمی شود.

اغلب کارشناسان مسکن پیش بینی می کنند با توجه به اینکه حرکت مثبت و سیاست حساب شده ای تاکنون در این حوزه انجام نگرفته، در ماه های آینده نیز تغییری در روند معاملات ایجاد نخواهد شد. این در حالی است که چشم انداز افزایشی بازار مسکن، بیانگر در راه بودن رکودی تورمی است.

آرش شادفر، رییس انجمن صنعت ساختمان کرمانشاه درباره وضعیت خرید و فروش در بازار می گوید: با توجه به این که قدرت خرید مردم متناسب با افزایش هزینه ها و قیمت مسکن بالا نرفته، به نظر می رسد امسال رونق چندانی را در بازار شاهد نباشیم و رکود تورمی بر بازار مسکن حاکم باشد.

در این میان، مهدی کرباسیان، عضو هیات رییسه اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به رکود بازار مسکن، عنوان می کند: یکی از دلایل این کسادی، نوسانات بازار ارز است. کاهش قیمت دلار از محدوده 69 هزار تومان به حدود 61 هزار تومان بازار ملک را به نوعی کساد کرد؛ زیرا معتقدم بازار مسکن، دلاریزه شده و بالا و پایین رفتن قیمت دلار باعث می شود مردم برای خرید و فروش دست نگه دارند.

وی همچنین نوسانات قیمت مصالح ساختمانی را در قیمت مسکن موثر می داند و می گوید: وقتی قیمت مصالح ساختمانی، هزینه صدور پروانه، نظام مهندسی و دستمزد کارگر، حمل و نقل و غیره تغییر می کند نباید انتظار داشته باشیم قیمت مسکن تغییر نکند. حتی ممکن است در تابستان با نوساناتی در بازار مسکن مواجه شویم.

وی در خصوص پیش بینی بازار مسکن در ماه های پیش رو هم متذکر می شود: دولت اقدام خوبی را در خصوص تامین مصالح ساختمانی در طرح نهضت ملی مسکن آغاز کرده که اگر بتواند از طریق این برنامه قیمت ساخت را کنترل کند ممکن است نوسانات بازار مسکن در تابستان که فصل جابه جایی است نیز محدود شود.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی جدید مشاوران املاک از قیمت مسکن در ماه های آینده/ الان خانه بخریم یا نخریم؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی جدید مشاوران املاک از قیمت مسکن در ماه های آینده/ الان خانه بخریم یا نخریم؟"، کلیک کنید.