چقدر طول می کشد تا هکرها رمز عبور شما را بشکنند؟

چقدر طول می کشد تا هکرها رمز عبور شما را بشکنند؟

هکرها می توانند یک رمز عبور ساده 8 نویسه ای را فقط در عرض 37 ثانیه بشکنند؛ اما شکستن یک رمز عبور 16 کاراکتری بیش از یک قرن طول می کشد.

به گزارش لاکو، به نقل از لاکو؛ به گفته شرکت فناوری اطلاعات «هیو سیستمز» (Hive Systems)، به روزرسانی رمز عبور به گونه ای که طولانی تر و حاوی ترکیبی از حروف، اعداد و نمادها باشد، می تواند زمان شکستن آن توسط هکرها را افزایش دهد.

این شرکت جدول رمز عبور 2024 خود را منتشر کرد که زمان مورد نیاز برای هک رمز عبور را با استفاده از بهترین سخت افزار در دسترس مصرف کننده نشان می دهد. رمزهای عبور آزمایش شده نیز به صورت تصادفی تولید می شوند. در ادامه می توانید مدت زمان لازم برای شکستن رمزعبورهای مختلف توسط هکرها را مشاهده کنید:

بسیاری از وب سایت ها در حال حاضر به رمز عبور حداقل 8 کاراکتری با ترکیبی از حروف، اعداد یا نمادها نیاز دارند، اما کارشناسان می گویند که ممکن است به ارتقای این رمزها نیاز داشته باشیم، زیرا رمز عبور طولانی تر مجموعه ای از ترکیب های احتمالی بسیار بزرگ تر را برای حدس زدن هکرها ارایه می کند.

برای شکستن یک رمز عبور ساده 8 کاراکتری که فقط از اعداد تشکیل شده است، فقط 37 ثانیه نیاز است، روشی که از آزمون و خطا با استفاده از هر تعداد ترکیب ممکن استفاده می کند. اگر تعداد کاراکترها دو برابر شود، یک هکر برای تعیین آن به 119 سال زمان نیاز دارد.

رمزهای عبور طولانی تر امنیت بیشتری دارند

کارشناسان از رمزهای عبور طولانی تر حمایت می کنند حتی اگر ساده تر باشند. یک رمز عبور 8 کاراکتری که اعداد را با حروف بزرگ و کوچک و نمادها مخلوط می کند، به 7 سال زمان نیاز دارد تا شکسته شود، که هنوز زمان کمتری نسبت به زمان مورد نیاز برای شکستن یک رمز عبور 16 کاراکتری است که فقط از اعداد ساخته شده است.

با این حال، کارشناسان هشدار می دهند که افزایش زمان برای شکستن رمز عبور احتمالاً با افزایش قدرت محاسباتی در سال های آینده دوام نخواهد آورد.

اگر رمز عبور قبلاً استفاده شده باشد، از کلمات فرهنگ لغت استفاده کند، یا مجدداً بین وب سایت ها استفاده شده باشد، زمان لازم برای شکستن آن به شدت کاهش می یابد.

چگونه رمز عبور قوی تری انتخاب کنیم؟

اگر می خواهید قدرت رمزهای عبور خود را آزمایش کنید، وب سایت «پسورد من چقدر امن است؟» (How safe is my password) همانطور که از نام آن پیداست می تواند به شما بگوید که آیا نیاز به تغییر پسورد دارید یا خیر.

حتی اگر رمز عبور شما ضعیف باشد، وب سایت ها معمولاً دارای ویژگی های امنیتی برای جلوگیری از هک مانند محدود کردن تعداد آزمایش ها هستند.

پورتال های منتهی به اطلاعات حساس نیز اغلب از یک لایه امنیتی اضافی مانند احراز هویت دو مرحله ای برای جلوگیری از تقلب استفاده می کنند.

در حالی که پیش از این توصیه به تغییر مکرر رمز عبور می شد، کارشناسان اکنون بر ایجاد گذرواژه های قوی و منحصر به فرد تاکید می کنند و تا زمانی که این رمزها در معرض خطر قرار نگیرند، آنها را حفظ کنند. این رویکرد موثرتر از تغییرات مکرر رمز است که می تواند منجر به ضعیف تر شدن رمزهای عبور و استفاده مجدد از رمزهای عبور مشابه شود.

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چقدر طول می کشد تا هکرها رمز عبور شما را بشکنند؟" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چقدر طول می کشد تا هکرها رمز عبور شما را بشکنند؟"، کلیک کنید.