کاهش بهره وری با استعمال دخانیات/لزوم جایگزینی صنایع سلامت محور با صنایع دخانی

کاهش بهره وری با استعمال دخانیات/لزوم جایگزینی صنایع سلامت محور با صنایع دخانی

مدیر دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه استعمال دخانیات سبب کاهش بهره وری می شود، گفت: صنایع سلامت محور باید جایگزین صنایع دخانی شوند.

به گزارش لاکو، دکتر فرشید رضایی در نشست خبری «هفته ملی بدون دخانیات» که امروز، 5 خرداد در وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: برخی بر این باور هستند تولید سیگار به اقتصاد کشور کمک می کند اما اثربخشی آن بر اقتصاد بسیار ملموس است؛ به نحوی که سبب کاهش بهره وری می شود.

وی با بیان اینکه برخی شعار جهش تولید را در کانون توجه قرار می دهند و بر افزایش تولید سیگار تاکید دارند، خاطرنشان کرد: صنایع سلامت محور باید جایگزین صنایع دخانی شوند. متاسفانه صنعت دخانیات یک معضل جهانی است و مختص ایران به حساب نمی آید.

رضایی گفت: یک جریان بزرگ، کنترل صنعت دخانیات را در دست گرفته است و وزارت بهداشت از افرادی که برای تولید محصولات دخانی پیش قدم می شوند می خواهد که ناخواسته وارد مافیای تولید محصولات دخانی نشوند.

رضایی با بیان اینکه اقدامات متعددی در زمینه کنترل مصرف دخانیات انجام شده، افزود: برخی ادعا می کنند که به دلیل نبودن امکانات تفریحی جوانان برای تفریح به محصولات دخانی روی می آورند. اقداماتی در زمینه برخورداری از امکانات ورزشی به صورت رایگان یا با تخفیف ویژه برای خانواده ها انجام داده ایم تا خانواده ها بتوانند از اماکن ورزشی استفاده کنند.

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش بهره وری با استعمال دخانیات/لزوم جایگزینی صنایع سلامت محور با صنایع دخانی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش بهره وری با استعمال دخانیات/لزوم جایگزینی صنایع سلامت محور با صنایع دخانی"، کلیک کنید.