کاهش قیمت خودروسازان چینی را روسفید کرد

کاهش قیمت خودروسازان چینی را روسفید کرد

سازندگان خودروهای برقی چینی رکود این صنعت را به چالش کشیدند زیرا کاهش قیمت باعث افزایش فروش می شود.

به گزارش لاکو، داده های صنعتی نشان می دهد که کاهش قیمت و مدل های جدید به سازندگان خودروهای برقی چینی از جمله بی وای دی و نیو کمک کرد تا به رشد فروش خود در ماه می ادامه دهند، حتی در شرایطی که انتظار می رود بازار کلی خودروهای سواری شاهد کاهش تحویل باشد.

گروه سرس که با  هوآوی تکنولوژی برای ساخت خودروهای برقی محبوب Aito کار می کند، با تحویل 34 هزار و 100 خودرو در ماه می، پیشتاز این بسته بود که تقریباً سه برابر مقدار مشابه در سال گذشته بود.

بی وای دی، پرفروش ترین برند این کشور، در ماه می 330 هزار و 488 دستگاه خودروی سواری فروخت که در مقایسه با سال گذشته کمی بیش از یک چهارم افزایش داشت. این سرعت نسبت به سال گذشته کاهش یافته است که بی وای دی تقریباً 100 درصد رشد داشت.

این رشد ادامه دار در حالی رخ می دهد که تولیدکنندگان خودروهای برقی چینی با چالش های فزاینده ای در داخل و خارج از کشور روبرو هستند. با کاهش تقاضا برای وسایل نقلیه باتری دار که باعث افزایش رقابت می شود، سازندگان خودروهای برقی در حال تخفیف و سرعت بخشیدن به عرضه مدل های جدید هستند. بی وای دی با کاهش قیمت بسیاری از مدل های محبوب در ماه فوریه جنگ قیمت ها را تشدید کرد که باعث شد سایرین نیز از آن پیروی کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در همین حال، دسترسی به بازارهای جدید خارج از کشور که در آن تولیدکنندگان می توانند قیمت های بالاتری را اعمال کنند، با اقدامات تجاری مانند افزایش احتمالی تعرفه ها در اتحادیه اروپا و در ایالات متحده که مالیات وارداتی بیش از 100 درصد بر خودروهای برقی چینی وضع کرده است، تهدید می شود.

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش قیمت خودروسازان چینی را روسفید کرد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش قیمت خودروسازان چینی را روسفید کرد"، کلیک کنید.