کلاهبرداری 1000 میلیاردی از 146 نفر به بهانه پیش فروش خودرو

کلاهبرداری 1000 میلیاردی از 146 نفر به بهانه پیش فروش خودرو

رییس پلیس آگاهی فراجا از کشف کلاهبرداری 1000 میلیاردی تحت عنوان پیش فروش خودرو با 146 شاکی خبر داد.

به گزارش لاکو، سردار محمد قنبری در تشریح جزییات این خبر گفت: چندی قبل گزارشی از پلیس آگاهی کرمانشاه به پلیس آگاهی فراجا وصول شد، در جریان رسیدگی به این پرونده که در پی وصول پرونده های متعدد تشکیل شده بود، مشخص شد که فردی با هویت معلوم که مالک نمایشگاه خودرو بوده ابتدا شرکتی را در زمینه پیش فروش و تامین قطعات خودرو در سطح شهرستان های این استان تاسیس کرده و سپس با تنظیم قراردادهای صوری در خصوص واگذاری خودرو و قطعات خودرو فعالیت خود را انجام داده است.

وی افزود: این فرد پس از جلب اعتماد شهروندان از تعداد 146 نفر متقاضی خرید خودرو، مبلغ یک هزار میلیارد ریال اخاذی و سپس متواری شده است.

رییس پلیس آگاهی فراجا تصریح کرد: با توجه به حساسیت موضوع و کثرت افراد مالباخته بلافاصله پیگیری این موضوع به صورت ویژه در دستورکار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری استان کرمانشاه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با تلاش و اقدامات پلیسی کارآگاهان محل اختفای این کلاهبردار در استان تهران شناسایی شد، گفت: ضمن هماهنگی با مراجع قضایی متهم دستگیر و در بازجویی های انجام شده به انجام کلاهبرداری و اخاذی از شهروندان در سطح استان و شهرستان های آن اعتراف و با قرار صادره روانه زندان شد.

قنبری به شهروندان توصیه کرد: ساده ترین و موثرترین راه مقابله با اقدامات مجرمانه افزایش سطح آگاهی است که از مردم توقع داریم هشدارهای پلیس آگاهی را جدی بگیرند و همواره مراقب ترفند کلاهبرداران و سودجویان باشند و حتما اینگونه موارد مشکوک را از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند.

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کلاهبرداری 1000 میلیاردی از 146 نفر به بهانه پیش فروش خودرو" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کلاهبرداری 1000 میلیاردی از 146 نفر به بهانه پیش فروش خودرو"، کلیک کنید.