کنعانی: ایرانیان منتظر اقدام غرب در برابر رفتارهای هنجارشکنان هستند

کنعانی: ایرانیان منتظر اقدام غرب در برابر رفتارهای هنجارشکنان هستند

سخنگوی وزارت خارجه ایران خواستار «توضیح و اقدام برخی کشورهای غربی نسبت به رفتارهای وحشیانه، غیرمتمدنانه و غیرقانونی عده‌ای هنجارشکن» شد که سعی کردند مانع از رأی‌دادن ایرانیان شوند.

به گزارش لاکو، «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، «حضور هموطنان عزیز ایرانی خارج از کشور در پای صندوقه‌ای رأی، به‌رغم برخی سختی‌ها را  یکی از جلوه‌های زیبای همبستگی ملی ایرانیان داخل و خارج» توصیف کرد. 

او نوشت: البته عده‌ای هنجارشکن که خود را مخالف جمهوری اسلامی ایران معرفی می‌کنند، ناامیدانه و نافرجام تلاش کردند با تهدید و توهین به رأی‌دهندگان از طریق سخیف‌ترین رفتارها و زشت‌ترین کلمات، مانع مشارکت ایرانیان خارج از کشور در یک فرآیند دموکراتیک شوند. هرچند تنها نتیجه حاصله برای این به اصطلاح مخالفان، چیزی جز فلاکت و نمایش جهانی عمق ابتذال آنان نبود.

کنعانی همچنین «اجازه برخی دولت‌های غربی مدعی دموکراسی برای نمایش این‌گونه رفتارهای زشت و عدم برخورد قانونی و بازدارنده همین دولت‌ها با اهانت کنندگان و ناقضان حقوق قانونی شهروندان اصیل و نجیب ایرانی» را «سئوال برانگیز» دانست.

سخنگوی وزارت خارجه ایران در پایان نوشت: ایرانیان داخل و خارج، منتظر توضیح و اقدام نهادهای مسئول برخی کشورهای غربی نسبت به این‌گونه رفتارهای وحشیانه، غیرمتمدنانه و غیرقانونی هستند و عملکرد دولت‌های مدعی حقوق شهروندی، حقوق بشر و دموکراسی را مورد قضاوت قرار خواهند داد.

پایان خبر لاکو

https://x.com/IRIMFA_SPOX/status/1807737656987582925

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کنعانی: ایرانیان منتظر اقدام غرب در برابر رفتارهای هنجارشکنان هستند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کنعانی: ایرانیان منتظر اقدام غرب در برابر رفتارهای هنجارشکنان هستند"، کلیک کنید.