400 نیروی زن به مجموعه اورژانس اضافه می شود

400 نیروی زن به مجموعه اورژانس اضافه می شود

رییس سازمان اورژانس کشور از اضافه شدن 400 نیروی زن به اورژانس کشور خبر داد.

دکتر جعفر میعادفر در گفت وگو با لاکو، درباره حضور بانوان در مراکز اورژانس گفت: در مجموعه ارتباطات اورژانس 1500 نفر خانم که عمدتا پرستار هستند؛ مشغول پاسخگویی به تلفن های مردم با مرکز فوریت های امدادی 115 اورژانس هستند. همچنین در تهران شش پایگاه و در سایر استان ها نیز 14 پایگاه اورژانس فعال داریم که توسط زنان اداره می شود.

رییس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: از آنجایی که بیماران خانم ترجیح می دهند کارشناسان اورژانس نیز زن باشند؛ تدابیری اندیشه شده است که تعداد بانوان مراکز اورژانس بیشتر شوند. درحال حاضر 400 نیروی زن در حال تحصیل در رشته فوریت های پزشکی هستند و به زودی فارغ التحصیل شده و به در اورژانس به خدمت درخواهند آمد.

وی با اشاره به شرایط اورژانس زنان نیز گفت: در هر ماشین آمبولانس،باید سه نفر باید حضور داشته باشند که ما در تلاشیم هر سه نفر حاضر زن باشند و بتوانند در اورژانس مخصوص زنان فعالیت کنند. 

رییس سازمان اورژانس کشور در پاسخ به این سوال که هدایت آمبولانس ها با چه کسی خواهد بود؛  گفت: راننده امبولانس هم بخشی از کار کارشناسان ماست و این بخش از کار تفکیک ناپذیر است و این کار نیز توسط خانم ها انجام خواهد شد. همچنین در حال حاضر نیز زنانی را داریم که در رشته فوریت های پزشکی تحصیل کرده و مشغول به کار هستند و گواهینامه پایه یک نیز دارند و به راحتی با آمبولانس رانندگی کرده و بیمار جابه جا می کنند.

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "400 نیروی زن به مجموعه اورژانس اضافه می شود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "400 نیروی زن به مجموعه اورژانس اضافه می شود"، کلیک کنید.