B-21 آمریکا تنها در یک صورت حریف نیروی هوایی چین می شود!

به گزارش خبرگزاری لاکو، بمب افکن B-21 Raider از نوع تهاجمی رادارگریز با قابلیت نفوذ دوگانه است که قادر به حمل مهمات متعارف و هسته ای است؛ B-21 ستون فقرات نیروی بمب افکن آینده نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا در کنار B-52 خواهد بود. B-21 برای عملیات در محیط تهدید پیشرفته فردا طراحی شده است، نقش مهمی در تضمین توانمندی نیروی هوایی پایدار آمریکا خواهد داشت.

B-21 Raider قابلیت هایی از جمله اطلاعات، نظارت و شناسایی، حمله الکترونیکی و ارتباط را دارا است. این بمب افکن دارای قابلیت حمل موشک های هسته ای است و برای انجام عملیات های سرنشین دار یا بدون سرنشین طراحی شده است. علاوه بر این، می تواند از ترکیب گسترده ای از مهمات ایستاده و حمله مستقیم استفاده کند.

تحلیلگران آمریکایی: B-21 به تنهایی حریف موشک های AWACS قاتل چین نمی شود!
بمب افکن B-21

حال پرسش اینجا است که با توجه به قابلیت های منحصربه فرد آن، آیا می توان B-21 را در مقابل موشک های هوا به هوا بلند کرد و کل نیروی هوایی را دور نگه داشت؟

B-21 و F-35 جفت جاودانه

گفته می شود که ترکیب B-21 Raider و F-35 در میدان نبر یکی از بهترین ها است.

در حال حاضر، نیروی هوایی چین دارای یک موشک دوربرد به نام PL-15 با برد 190 تا 305 کیلومتر است. برخی آن را “قاتل AWACS” نامیده اند. زیرا می توان آن را در جنگنده های رادارگریز J-20 بارگیری کرد. از نظر تیوری، J-20 ممکن است مخفیانه از کنار جنگنده های آمریکایی عبور کند و این موشک را پرتاب کندو ضربات مهلکی به نیروی هوایی آمریکا وارد کند.

تحلیلگران آمریکایی: B-21 به تنهایی حریف موشک های AWACS قاتل چین نمی شود!
PL-15

بنابراین، گفته می شود که برای مقابله B-21 با موشک های AWACS قلتل چین، این بمب افکن باید به موشک گازیلیون AIM-260 مجهز شود و F-35ها J-20ها را رهگیری کنند تا قبل از اینکه به اندازه کافی برای پرتاب نزدیک شوند، آن ها را هدف قرار دهند. خلبان F-35 می تواند از B-21 درخواست پرتاب کند و سپس کنترل موشک را به دست گرفته و آن را به سمت J-20 هدایت کند.

به غیر از این، هیچ دلیلی وجود ندارد که انتظار داشته باشیم یک نیروی هوایی بزرگ را تنها با یک بمب افکن متوقف کنیم. اگر به اندازه کافی بزرگ باشد به اندازه کافی مخفی نخواهد بود. اگر به اندازه کافی مخفی باشد، فضایی برای سوخت در اختیار نخواهد داشت و زمان کمی می تواند به فعلیت بپردازد.

منبع: theaviationgeekclub

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "B-21 آمریکا تنها در یک صورت حریف نیروی هوایی چین می شود!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "B-21 آمریکا تنها در یک صورت حریف نیروی هوایی چین می شود!"، کلیک کنید.