اتفاقات رخ داده در ورزشگاه ها به کرامت بانوان خدشه وارد کرده است – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

اتفاقات رخ داده در ورزشگاه ها به کرامت بانوان خدشه وارد کرده است - خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری لاکو و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، در نامه کیومرث هاشمی خطاب به مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال آمده است: «همانطور که مطلعید موضوع امکان حضور بانوان محترم علاقه مند فوتبال در ورزشگاه های کشور در شرایطی مورد موافقت مراجع تصمیم گیرنده قرار گرفت که فدراسیون فوتبال به عنوان متولی فوتبال کشور و همچنین باشگاه های حرفه ای فوتبال در جهت بهبود زیرساخت ها، ساماندهی هر چه بهتر هواداران زن و مرد و همچنین ارتقای جو اخلاقی و فرهنگی حاکم بر استادیوم های فوتبال تلاش کنند که متاسفانه نه تنها شاهد بهبود شرایط فرهنگی حاکم بر ورزشگاه های فوتبال نیستیم، بلکه شاهد بروز و ظهور صحنه ها و اتفاقاتی هستیم که هرگز در شان هواداران ایرانی نبوده و متاسفانه رفتار برخی هوادار نماها زمینه ایجاد خدشه بر منزلت و کرامت زن ایرانی را نیز فراهم نموده است که رصد و کنترل این افراد معدود وظیفه باشگاه هاست.

معتقدم بروز این نوع حوادث، ناشی از فقدان برنامه جامع فرهنگی برای بهبود جو حاکم بر ورزشگاه های فوتبال و همچنین ناشی از کم توجهی برخی باشگاه های فرهنگی ورزشی فوتبال کشور است که متاسفانه لفظ «فرهنگی» را به عاریه یدک کشیده و فاقد اهتمام لازم برای ساماندهی هواداران خود هستند. بر همین اساس باید تاکید نمایم مشاهده این نوع اتفاقات که دل مردم علاقمند به ورزش کشور را نیز به درد آورده، به هیچ عنوان برای مجموعه ورزش کشور قابل قبول نبوده و همانطور که بارها تاکید نموده ام؛ «ورزش بدون ارزش برای نظام جمهوری اسلامی ایران فاقد اعتبار است».

در همین راستا شایسته است با استفاده از ظرفیت قانونی در فدراسیون فوتبال، محرومیت خاطیان و همچنین ارسال گزارش آسیب شناسی با محوریت بررسی علل وقوع حوادث اینچنینی ظرف یک هفته، تدابیر لازم جهت ساماندهی دایمی هواداران با رویکرد قبول مسیولیت از سوی باشگاه ها پیش بینی شده و مراتب برنامه ریزی های عملیاتی در اسرع وقت به این وزارتخانه منعکس شود.

بدیهی است معاونت قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان، تحقق این ماموریت مهم را تا اخذ نتایج ملموس با جدیت هر چه تمام تر پیگیری خواهد کرد.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اتفاقات رخ داده در ورزشگاه ها به کرامت بانوان خدشه وارد کرده است – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اتفاقات رخ داده در ورزشگاه ها به کرامت بانوان خدشه وارد کرده است – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.