بدخواهان همواره از ارتباطات ایران با آژانس ناخرسند هستند

اسلامی در نشست خبری مشترک با گروسی:

بدخواهان همواره از ارتباطات ایران با آژانس ناخرسند هستند

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: بدخواهان جمهوری اسلامی ایران همواره از ارتباطات ایران با آژانس ناخرسند هستند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری لاکو،  «محمد اسلامی» رییس سازمان انرژی اتمی، امروز در اصفهان در نشست خبری مشترک با «رافایل گروسی» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار کرد: در این سفر گفتگو های سازنده و رو به جلویی با آقای گروسی داشتیم.

وی ادامه داد: ما در اسفند گذشته در تهران، بیانیه ای را به صورت مشترک منتشر کردیم که اگرچه بدخواهان جمهوری اسلامی ایران همواره از ارتباطات ایران با آژانس ناخرسند هستند، اما گروسی و من اعتقاد داریم که آن بیانیه، مبنای خوبی برای تعاملات آژانس و سازمان انرژی اتمی است و به عنوان نقشه راه خود بر آن تاکید کردیم.

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: پیشرفت بیانیه اسفند گذشته را به عنوان خط مبنای مثبت ارزیابی کردیم و تداوم تعامل ها بر مبنای این بیانیه شامل سه بخش است؛ بخش اول، شامل موارد گذشته است که در سند برجام در قالب پی ام دی بسته شده بود. اینها شرایط خاص خود را دارند که متاثر از شرایط بیرونی و سیاسی است.

وی ادامه داد: در بخش اول، موضوع دو مکان باقی مانده است. قبل از بیانیه مشترک، چهار مکان و ناترازی مواد را داشتیم. دو مکان بسته و ناترازی حل و فصل شد. بخش دوم مربوط به وضعیت کنونی است که باید در چهارچوب ان پی تی و پادمان، برنامه داشته باشیم و برای انتظارات، برنامه هایی را احصا کنیم.

سلامی گفت: بخش سوم مربوط به مدیر کل آژانس و شخص آقای گروسی است؛ این بخش برای گام هایی است که مربوط به آینده و انتظارات متقابل است. نقشی را که مدیرکل آژانس با توجه به وظایف قانونی دارد و می توانند تسریع کننده و تسهیل کننده می تواند برای برداشتن موانع و حل و فصل موضوعات موثر باشد.

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: برای تهیه پیش نویس این سه بخش معاونین دو طرف بنشینند و روی زمان بندی های این سه بخش کار کنند به نحوی که به مرور زمان به صورت متقابل، نتایج لازم را محقق کنیم. این موضوع آغاز یک فرایند است و به مرور ما را به اهداف می رساند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بدخواهان همواره از ارتباطات ایران با آژانس ناخرسند هستند" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بدخواهان همواره از ارتباطات ایران با آژانس ناخرسند هستند"، کلیک کنید.