حمله توفانی جواد نکونام علیه مدیریت استقلال؛ در باشگاه دشمن دارم

حمله توفانی جواد نکونام علیه مدیریت استقلال؛ در باشگاه دشمن دارم

آفتاب نیوز :

جواد نکونام مهمان تلفنی برنامه فوتبال برتر بود. او درخصوص مسایل مختلف و مشکلات استقلال و عدم جذب بازیکنان مورد نیازش به صحبت پرداخت که مشروح آن را در زیر می خوانیم:

تیم ملی لیاقت قهرمانی را داشت

به بازیکنان و کادرفنی تیم ملی خسته نباشید می گویم که زحمت کشیدند، بخصوص دیدار برابر ژاپن که باعث خوشحالی مردم شدند. با توجه به کیفیت تیم ما، لیاقت قهرمانی را داشت. ولی به هر حال باید به آینده نگاه کنیم تا به موفقیت برسیم. شاید در مرحله گروهی کیفیت تیم ها پایین تر بود، ولی هر چقدر جلوتر می رفتیم، اوضاع بهتر می شد. تیم ملی هم می دانست از بازی ها چه می خواهد، ولی در جا هایی نتوانست شرایط مناسب را مقابل برخی از حریفان ایجاد کند. ولی به هر حال به همه آن ها خسته نباشید می گویم. زندگی و فوتبال ادامه دارد و باید نگاهمان به جام جهانی و المپیک باشد.

باید برای جام ملت های بعدی برنامه ریزی کنیم

کسی فکر نمی کرد که کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و ایران بین چهار تیم نباشند. شرایطی پیش آمد که تصور می شد برنده دیدار ایران و ژاپن قهرمان شود. پس از پیروزی ایران، همه بازی خوب تیم ملی را تحسین کردند. واقعا تیم نسبت به تاکتیکی که برای آن بازی در نظر گرفته بودند، خوب کار کرد. وقتی تیمی مانند اردن به فینال می رسد و با توجه به کیفیت بازیکنان، توقع مردم بالا می رود. ما بازیکنان خوبی داریم بخصوص در خط حمله که می توان گفت بهترین های آسیا را داریم. به هر حال روز فوتبالی و اتفاقات فوتبالی و روز بد بازیکن سبب می شود که شما در یک تورنمنت، از جام کنار بروی. باید برنامه ریزی ما بلندمدت باشد و بدانیم چه هدفی داریم. ببینید هدف ما جام جهانی نیست، چون مدعی نیستیم و هدفمان کسب تجربه برای جام ملت هاست. بهتر است برای موفقیت در جام ملت های بعدی برنامه ریزی کنیم.

دو بازیکن را از دست دادیم و دو بازیکن گرفتیم

در تعطیلات، تمریناتمان را شروع کردیم. با این تفاوت که دو بازیکن ما در اردوی تیم ملی بودند. تعداد نفرات ما در تمرینات و بازی های دوستانه کم بود. حتی بازی هایی که برگزار کردیم با زمان کمتری بود تا بازیکنانمان مصدوم نشوند. ما لیست را به مدیریت تحویل دادیم و نقل و انتقالات را شروع کردیم و تا اینجا پیش رفتیم که سیلوا و ماشاریپوف را جذب کردیم، ولی متاسفانه سعید مهری و کوین یامگا را از دست دادیم، ولی به جذب بازیکن نیاز داشتیم و داریم. منتظریم ببینیم چه اتفاقی رخ می دهد

رییس هییت مدیره با آن بیانیه مخالف بود

مسیولیت این باشگاه با این همه افتخار و پیشکسوتان بزرگ، در اختیار من است که خوشحال می شوم افتخاری کسب کنم در غیر اینصورت حداقل امانتدار خوبی باشم. بیانیه ای که (پس از لغو اردو امارات) منتشر شد نشان می دهد که من آنجا دشمن دارم. دشمنان منتظر اتفاقات هستند. زمانیکه با آقای افضلی رییس هییت مدیره صحبت کردم، ایشان کاملا با آن بیانیه مخالف بودند و بدون اجازه ایشان منتشر شده بود و آقای افضلی از این موضوع ناراحت بودند.

بار ها گفتم اگر بازیکنی جذب نشود، به اردو نمی رویم

من تا روز آخر گفتم اگر دو بازیکن هم بگیریم به اردو می رویم، ولی وقتی بازیکنی گرفته نشد، طبیعی است. من هم در کنفرانس، هم تلفنی و هم حضوری گفتم اگر بازیکنی جذب نشود، به اردو نمی رویم. چون من با چهارده، پانزده بازیکن به اردو نمی روم. حتی در دوران بدنسازی با هفده، هجده بازیکن هم نمی شود به اردو رفت، چون بازیکن نهایتا حدود 50 دقیقه بتواند بازی کند. اگر پنج نفر را تعویض کنم، پنج نفر دیگر باید 90 دقیقه بازی کنند و قطعا باعث مصدومیت آن ها می شود و تیم ضربه می خورد.

مدیر باشگاه گفت دو بازیکن ستاره باید جذب کنیم

من لیست اول و دوم را دادم که عین واقعیت بود و باید انجام می شد. شما ببینید الآن صیادمنش کجا رفت؟ ما حتی با او مذاکره نکردیم. پدرش مصاحبه کرد و این را گفت. سعید عزت اللهی چطور؟ اگر می تواند جدا شود چرا نمی تواند پیش ما بیاید؟ حداقل مذاکره کنید. شاید اصلا دوست نداشته باشد بیاید، ولی مذاکره کنید. بازیکنانی که من اعلام کردم، چیزی بود که مدیر باشگاه به من زنگ زد و خودش گفت ما به دو ستاره نیاز داریم. اسم بازیکنان را نمی آورم. گفتند با ایکس و ایگرگ صحبت کنید. گفتم برای این بازیکنان پول هست؟ گفتند بله. خب من هم نسبت به آن ها لیست دادم و گفتم از بین آن ها دو نفر را بگیریم و حتی یک نفر را جذب کنیم کافی است. نگفتم که 6 تا لژیونر می خواهم. یک زمانی بازیکنانی مانند من که در اروپا بودیم، آرزو داشتیم به استقلال بیاییم. آخرش هم گفتند لیست کهکشانی است.

قانون سقف بودجه ظلم و خیانت به فوتبال ایران بود

من باز هم می گویم، باشگاه بزرگ به بازیکن بزرگ نیاز دارد. باید از آن لیست، بازیکن جذب می شد. ما در نیم فصل اول نتوانستیم بازیکنان مدنظرمان را جذب کنیم، چون می گفتند قانون سقف قرارداد است. خودتان دیدید چه اتفاقی افتاد. باشگاهی که 600 تا 700 میلیارد هزینه می کند، اصلا جریمه چهار میلیاردی برایش مهم است. هر کسی که قانون سقف بودجه را گذاشت و تعداد بازیکنان را کم کرد، به فوتبال ایران ظلم و خیانت کرد. باشگاه های ایران اگر می خواهند کاری را انجام دهند که به نفع فوتبال باشد، باید فیرپلی مالی داشته باشند.

ببینید چند بازیکن جوان آواره شدند

برید ببینید امسال چقدر بازیکن زیر 25 سالی که همیشه داشتیم، آواره شدند. همه لیست تیم ها را در همه جای دنیا افزایش می دهند تا بازیکنان بتوانند در لیگ برتر خودشان را نشان دهند. ما این لیست را کم کرده ایم. ببینید چند بازیکن از لیگ برتر رفته اند که در لیگ دسته اول بازی کنند. چند بازیکن در فوتبال ایران نابود شد. بجای اینکه راه دزدی را ببندیم، به بازیکنان جوان و آیندگان فوتبال ضربه زدند. ما بجای افزایش بازیکن، تعداد بازیکنان لیگ برتر را کاهش دادیم. باز هم می گویم، قانون فوتبال را باید فوتبالی ها بنویسند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حمله توفانی جواد نکونام علیه مدیریت استقلال؛ در باشگاه دشمن دارم" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حمله توفانی جواد نکونام علیه مدیریت استقلال؛ در باشگاه دشمن دارم"، کلیک کنید.