معافیت محصولات زنبور عسل از مالیات بر ارزش افزوده به تصویب رسید

معافیت محصولات زنبور عسل از مالیات بر ارزش افزوده به تصویب رسید

مجری طرح توسعه زنبورداری کشور از تصویب طرح استفساریه با هدف معافیت محصولات زنبور عسل از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری لاکو از وزارت جهادکشاورزی، حسین اکبرپورگفت: طرح استفساریه جز 1 بند الف ماده 9 قانون مالیات بر ارزش افزوده به محصولات زنبورعسل، با 191 رای موافق و یک رای مخالف، در مجلس شورای اسلامی مصوب شد.

مجری طرح توسعه زنبورداری کشور اظهار داشت: براساس قانون همه محصولات خام کشاورزی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند، اما به دلیل تفسیر اشتباه از قانون، محصولات زنبورعسل از این معافیت مستثنا انگاشته شده بودند که به موجب این طرح، همه محصولات زنبور عسل نیز به عنوان فرآورده خام دامی شناخته شده و از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شدند.

اکبرپور ادامه داد: این طرح از طریق معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی و دفتر توسعه زنبورداری کشور در این معاونت، در قالب طرح استفساریه به کمیسیون کشاورزی و آب و محیط زیست مجلس شورای اسلامی ارسال شد و پس از پیگیری های شخص معاون وزیر و دفتر توسعه زنبورداری در دفاع از این طرح در کمیسیون کشاورزی، در نهایت هم زمان با روز جهانی زنبور و در آخرین روز کاری مجلس یازدهم به تصویب رسید.

وی با قدردانی از جامعه تلاشگر در حوزه زنبور عسل که افزون بر 100 هزار بهره بردار را شامل می شود، گفت: این خبر خوشحال کننده ای است که در نتیجه پیگیری ها و تلاش های معاونت امور تولیدات دامی، قایم مقام امور مجلس وزارت جهاد کشاورزی، تشکل های ملی و استانی از سال 1400، حمایت و مکاتبه شخص وزیر اقتصاد و دارایی، رایزنی های مختلف با معاونت تقنینی مجلس شورای اسلامی و مذاکرات با نمایندگان مجلس و نیز مجمع نمایندگان استان های آذربایجان غربی، اصفهان، تهران، مازندران و … محقق شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "معافیت محصولات زنبور عسل از مالیات بر ارزش افزوده به تصویب رسید" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "معافیت محصولات زنبور عسل از مالیات بر ارزش افزوده به تصویب رسید"، کلیک کنید.