هشدار مهم مدیریت بحران به کرجی ها

هشدار مهم مدیریت بحران به کرجی ها

به گزارش لاکو،مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز از صدور هشدار نارنجی رنگ هواشناسی خبر داد و گفت: با توجه به احتمال بارش سنگین باران و وزش باد و طوفان تاکید می شود البرزی ها از توقف در مسیر رودخانه ها خودداری کنند.

ایمنا در خبری نوشت: مهدی مهرور در البرز، اظهار کرد: در پی صدور هشدار نارنجی هواشناسی، تمام دستگاه های خدمات رسان روز سه شنبه، بیست ویکم خرداد، آماده باش هستند.

وی بر ضرورت هماهنگی کامل دستگاه های امدادی و خدمات رسان، نیروی انتظامی و نیروهای مردمی برای مقابله با هرگونه حوادث احتمالی تاکید کرد و افزود: به منظور حفظ آمادگی و استفاده از تمام ظرفیت های ممکن، فراهم کردن تجهیزات و پاسخ گویی سریع به حوادث، کنترل، پایش و اقدامات پیشگیرانه از جمله مواردی است که باید رعایت شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز خاطرنشان کرد: به منظور مقابله با جاری شدن سیل در رودخانه ها و مسیل های فصلی، رعدوبرق، وزش باد شدید، ریزش سنگ، رانش کوه، لغزندگی و کاهش دید در جاده های کوهستانی یا هرگونه حادثه احتمالی، مراکز درمانی و پایگاه های امدادی، شرکت های خدماتی آب و فاضلاب شهری روستایی، برق، گاز، تلفن همراه، ثابت و آب منطقه ای در آماده باش کامل هستند.

مهرور اضافه کرد: شهروندان از تردد در محل های پرخطر، اسکان، چادر زدن و توقف در حریم رودخانه ها، مکان های مرتفع و تپه ها، زیر درختان، سیم برق هوایی، لوله ها، فنس های فلزی و پهنه های آبی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

وی بر داشتن تجهیزات لازم سفر از جمله لوازم گرمایشی، البسه، پتو، کمک های اولیه، برف پاک کن و به همراه داشتن وسایل ارتباطی تاکید و اضافه کرد: تمهیدات لازم توسط جهاد کشاورزی استان و شهرستان ها برای کشاورزان با هدف حفظ محصولات کشاورزی، کنترل دما، رطوبت و تهویه در گلخانه ها، مرغداری ها، دامداری ها و خودداری از چرای دام در مراتع و دامنه کوه ها با هدف جلوگیری از خسارت های ناشی از سرمازدگی به بخش کشاورزی در نظر گرفته شده است.

233217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار مهم مدیریت بحران به کرجی ها" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار مهم مدیریت بحران به کرجی ها"، کلیک کنید.