هیچ تیمی شایسته تر از قطر برای قهرمانی آسیا نبود

جام ملت های آسیا

هیچ تیمی شایسته تر از قطر برای قهرمانی آسیا نبود

قطر با پیروزی بر اردن و با شایستگی هرچه تمام تر جام قهرمانی آسیا را بالای سر برد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری لاکو، قطری ها با دومین قهرمانی متوالی خود در آسیا  مزد برنامه ریزی صحیح و دقیق خود را گرفتند و نشان دادند که با مدیریت خوب می توان حتی دو دوره پیاپی قهرمان آسیا شد.

قطر فقط چند بازیکن بزرگ داشت که البته انصافاً بازیکنان بسیار خوب و تاثیرگذاری بودند به طوری که می توان گفت اکرم عفیف نقش بسیار موثری در قهرمانی قطر داشت و حقش بود که بهترین بازیکن جام و آقای گل مسابقات شود، اما در کنار آن باید به مدیریت خوب فوتبال قطر و فدراسیون فوتبال این کشور هم اشاره کرد.

خیلی ها می گویند قطری ها پول زیادی دارند، اما آنها نمی توانند ادعا کنند که ثروت قطری ها از کشوری مثل عربستان یا حتی ژاپن بیشتر است. از نظر نیروی انسانی و استعداد های فوتبالی هم که قطر قطعاً جزو چهار تیم برتر آسیا نیست، اما آنها با کمپ اسپایر و البته مدیریت و برنامه ریزی صحیح کاری کردند کارستان و به همه آسیا درس مدیریت دادند.

محمد حسین میثاقی مجبری برنامه فوتبال برتر در پایان جام ادعا کرد اگر ایران 10 بار با قطر بازی کند 9 بار این تیم را شکست می دهد، اما مشخص نیست او بر اساس کدام استدلال فوتبالی چنین حرفی را می زند چرا که قطری ها نه تنها در کل جام برخلاف ایران نوسان نداشتند بلکه در بازی رودررو با ایران هم شایستگی های خود را نشان دادند و طبق آمار موقعیت های گل آنها بیشتر از تیم ما بود.

قطر از ابتدای مسابقات روند بسیار خوبی داشت و شاید به جرات می توان گفت فقط ازبکستان و ایران تا حدی این تیم را اذیت کردند، اما فراموش نکنیم که پتانسیل انسانی فوتبال ما به مراتب بالاتر از قطر است و آنچه باعث می شود هر سال ناکام بمانیم ضعف مدیریت و البته یکسری کج سلیقگی هاست.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هیچ تیمی شایسته تر از قطر برای قهرمانی آسیا نبود" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هیچ تیمی شایسته تر از قطر برای قهرمانی آسیا نبود"، کلیک کنید.