واکنش کمیته انضباطی والیبال به زد و خورد در لیگ

واکنش کمیته انضباطی والیبال به زد و خورد در لیگ

کمیته انضباطی فدراسیون والیبال آرای خود درباره شهرآورد اردکان را اعلام کرد که همراه با محکومیت خاطیان است.

به گزارش لاکو، هفته بیستم لیگ برتر والیبال مردان چهارشنبه، هجدهم بهمن با هفت دیدار در شهرهای اردکان، تهران (دو مسابقه)، اصفهان، گرگان، سیرجان و رفسنجان پیگیری شد.

در یکی از این دیدارها تیم های چادرملو و ایفاسرام در شهرآورد اردکان به مصاف یکدیگر رفتند که این مسابقه با حاشیه های همراه بود.

جلسه فوق العاده کمیته انضباطی خارج از برنامه عادی برای بررسی حواشی این مسابقه و برخورد جدی با عاملان و خاطیان دوشنبه، 23 بهمن با حضور وحید مرادی سرپرست فدراسیون والیبال با حضور تمامی اعضا برگزار شد و آرای زیر برای خاطیان این مسابقه اعلام شد.

از باشگاه چادرملو علی عطایی، مهدی کبیری پور، بهمن جهاندیده و سجاد جلوداریان با عنوان مدیرعامل، سرپرست و بازیکنان در جلسه حاضر بودند و از باشگاه ایفاسرام به رغم دعوت قبلی فقط عباسعلی میرحسینی سرمربی تیم در جلسه حضور داشت.

در ابتدا گزارش ناظر مسابقه که حکایت از ابراز خوشحالی میرحسینی از نتیجه بازی پس از پایان بازی و درگیری بین برخی تماشاگرها و بازیکنان داشت، قرایت گردید. در ادامه حاضران به شرح عملکرد خود پرداختند که برخی از آنها ضمن پذیرش رفتار غیر متعارف و غیر قابل دفاع خود مطالبی را بیان کردند.

در خاتمه فیلم درگیری مسابقه مورد بازبینی اعضا قرار گرفت. با اعلام ختم رسیدگی، کمیته انضباطی پس از مشورت با اعضا با استناد به ماده3 و بندهای 1و2و3 ماده 4 آیین نامه انضباطی به شرح زیر اتخاذ تصمیم کرد.

الف) باشگاه چادرملو

1- به لحاظ میزبانی و تاکید براینکه باشگاه میزبان مسیول حفظ نظم و امنیت سالن مسابقه است، باشگاه چادرملو به دو جلسه محرومیت از حضور تماشاگر در بازی خانگی و مبلغ پانصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم گردید.

2- مهدی کبیری پور سرپرست تیم والیبال چادرملو به لحاظ برخورد فیزیکی با تماشاگر به یک جلسه محرومیت از حضور در سالن مسابقه محکوم گردید.

3-سجاد جلوداریان بازیکن، به لحاظ برخورد فیزیکی و درگیری با اعضای تیم مقابل تا پایان مسابقات لیگ برتر فصل1402 از شرکت در مسابقات محروم و مبلغ پانصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم گردید.

4- مهرداد بابایی بازیکن، نظر به درگیری  و برخورد فیزیکی با اعضای تیم مقابل و یکی از اعضای تیم خود به چهار جلسه محرومیت از شرکت در مسابقات و سیصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم گردید.

5- بهمن جهاندیده به علت برخورد غیر متعارف و سابقه قبلی در کمیته انضباطی به دو جلسه محرومیت از حضور در مسابقات که تا پایان فصل 1402 به حالت تعلیق در می آید، محکوم گردید.

ب) باشگاه ایفاسرام

1- به لحاظ ورود برخی تماشاگرهای منتسب به باشگاه ایفاسرام که با سرپرست و برخی اعضای تیم چادرملو درگیری ایجاد کرده اند، باشگاه ایفاسرام به یک جلسه محرومیت از حضور تماشاگر در بازی خانگی و سیصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم گردید.

2- عباسعلی میرحسینی سرمربی ایفاسرام به لحاظ بروز رفتار هیجانی که تا حدودی فضای سالن مسابقه را تحت تاثیر قرار داده است، به یک جلسه محرومیت از حضور در مسابقه محکوم گردید.

3- حسین تهام پور به لحاظ برخورد فیزیکی با اعضای تیم مقابل تا پایان دور برگشت از حضور در سالن مسابقه محروم گردید.

4- محمد مهدی قانع تدارکات باشگاه به لحاظ شرکت در درگیری به دو جلسه محرومیت از حضور در سالن که تا پایان مسابقات لیگ سال1402 به حالت تعلیق در می آید، محکوم گردید.

رای صادره در بندهای 2و5 قسمت الف وبندهای 2و4 قسمت ب قطعی و در سایر بندهای قسمت الف و ب در فرجه قانونی قابل تجدید نظرخواهی است.

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش کمیته انضباطی والیبال به زد و خورد در لیگ" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش کمیته انضباطی والیبال به زد و خورد در لیگ"، کلیک کنید.