پایان سرمربی قهرمان جهان؛ وداع تلخ با مرد آرژانتینی

به گزارش خبرگزاری لاکو؛ قهرمان جهان در سال 1978 میراثی فراموش نشدنی در فوتبال از خود به جای گذاشت. مرد روزاریو و یکی از مهم ترین افراد تاریخ فوتبال آرژانتین و جهان، اگرچه به عنوان یک فوتبالیست دوران حرفه ای خوبی داشت اما به عنوان مربی به شکوه خود رسید و بهترین روزهای عمرش را در آن بازه سپری کرد.

به گزارش ورزش سه، منوتی سفر خود را در دوران مربی گری با هدایت نیوولز آغاز کرد و سپس قهرمانی با اتلتیکو هوراکان در سال 1973 او را به تیم ملی آرژانتین رساند. او می دانست چگونه تیم ملی را به سبک خود بسازد و همین کار را هم کرد. او تیمی هجومی ساخت که در سال 1978 قهرمان جام جهانی شد و بر بام فوتبال جهان ایستاد، کاملا به لطف منوتی.

پس از ناامیدی در سال 1982 و حذف از جام جهانی، او به بارسلونا پیوست و در آنجا سه عنوان قهرمانی به دست آورد. منوتی همچنین در دو دوره هدایت بوکا جونیورز را برعهده داشت. سه دوره هم در ایندیپندنته حضور داشت و تا زمان بازنشستگی در سال 2007 در باشگاه های اتلتیکو مادرید، ریورپلاته، پنیارول، تیم ملی مکزیک، سمپدوریا، روزاریو سنترال، پویبلا و تکاس هم مربی گری کرد.

او که همیشه مردی محترم در فوتبال آرژانتین بود، در چند وقت اخیر خود را وقف حضور در مدیریت و مشورت در خصوص روند تیم ملی کرده بود. او یکی از حامیان لیونل اسکالونی بود که درنهایت منجر به قهرمانی آرژانتین در جام جهانی 2022 شد.

این مربی آرژانتینی پرافتخار امروز یکشنبه در سن 85 سالگی درگذشت. او بخش قابل توجهی از تاریخ فوتبال را به خود اختصاص داده و انتظار می رود در ساعات آینده باشگاه های زیادی به این اتفاق تلخ واکنش نشان دهند.

پایان سرمربی قهرمان جهان؛ وداع تلخ با مرد آرژانتینی

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پایان سرمربی قهرمان جهان؛ وداع تلخ با مرد آرژانتینی" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پایان سرمربی قهرمان جهان؛ وداع تلخ با مرد آرژانتینی"، کلیک کنید.