کایالپ بعد از شکست به میرزازاده به سیمینوف هم باخت؛ یک حریف المپیکی کم، یک حریف زیاد!

کایالپ بعد از شکست به میرزازاده به سیمینوف هم باخت؛ یک حریف المپیکی کم، یک حریف زیاد!

رضا کایالپ درحالیکه فینال جهانی 2023 بلگراد را به شکلی تراژیک به امین میرزازاده باخت، همین شرایط را در فینال قهرمانی اروپا مقابل کشتی گیر روس تجربه کرد، تا در آستانه المپیک پایانِ عصر یکه تازی قهرمان بزرگ ترکیه متصور شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری لاکو، پیش از آغاز مسابقات قهرمانی اروپا در بخارست، اتحادیه جهانی کشتی از شانس رضا کایالپ برای شکستن رکورد الکساندر کارولین قهرمان بزرگ شوروی سابق نوشت که سال گذشته با کسب دوازدهمین طلای اروپایی اش به رکورد او رسیده و امسال می توانست با کسب سیزدهمین طلای اروپایی اش رکورد کارولین را بشکند، اما این اتفاق در بخارست رخ نداد.

کایالپ که به زحمت فینالیست شده و مشخصا از وضعیت آمادگی خوبی برخوردار نبود، در فینال درحالیکه 2-صفر از سرگی سیمینوف پیش بود، نتیجه 4-2 به سود کشتی گیر روس شد و درادامه تراژیک ترین حالت ممکن برای کایالپ رخ داد: شکست با ضربه فنی در فینال قهرمانی اروپا!

به این ترتیب قهرمان نامدار روس که 10 مدال جهانی و 3 مدال المپیک هم در کارنامه دارد، علاوه بر اینکه رکورد کارولین را نشکست، به بدترین شکل ممکن تن به شکست داد تا خاطره تلخ فینال چند ماه قبلش در مسابقات قهرمانی 2023 جهان، مقابل امین میرزازاده نیز برایش تداعی شود.

کایالپ در بلگراد از میرزازاده پیش بود و درحالیکه ترک ها خود را مهیای جشنِ قهرمانی کشتی گیر محبوب شان کرده بودند، در ثانیه آخر به نماینده ایران امتیاز داد تا طلای جهانی را از دست بدهد. کایالپ پیش از این در المپیک 2020 توکیو کشتی سوم پنجمی را از امین میرزازاده برده بود تا با تنها یک شکست مقابل میخایین لوپز کوبایی، به مدال برنز المپیک برسد.

او فینال مسابقات جهانی 2022 را با نتیجه یک-یک از میرزازاده برده بود که فینال جهانی 2023 را به او واگذار کرد و چند ماه بعد از آن هم فینال اروپایی 2024 را به سرگی سیمینوف روس باخت.

کایالپ بعد از شکست به میرزازاده به سیمینوف هم باخت؛ یک حریف المپیکی کم، یک حریف زیاد!

به نظر می رسد پایانِ عصر رضا کایالپ در پیش است، با قهرمانان جوانی، چون امین میرزازاده، فردین هدایتی و سرگی سیمینوف 29 ساله که حالا سرحال تر و بهتر از او نشان می دهد؛ ضمن اینکه او یک برنده سنتی هم دارد که لوپز کوبایی است.

اگر در مسیر کسب مدال نماینده سنگین وزن ایران در بازی های المپیک 2024 پاریس، رضا کایالپ را از جمع مدعیان سرسخت کم کنیم، قطعا باید سرگی سیمینوف که دو مدال المپیک و طلای قهرمانی جهان را در کارنامه دارد، را به جمع مدعیان اضافه کرد.

تکلیف ملی پوش سنگین وزن ایران در بازی های المپیک هنوز مشخص نشده و اگر امین میرزازاده بتواند در جام وهبی امره بالاتر از فردین هدایتی قرار بگیرد، حضورش در المپیک را قطعی خواهد کرد، اما درصورت برتری هدایتی، همچنان چرخه این وزن ادامه خواهد داشت.

میرزازاده در سال 2023 مدال طلای سنگین وزن جهان و سهمیه المپیک را به دست آورد و هدایتی هم بعد از آنکه قهرمان جوانان جهان شد، در تورنمنت زاگرب قهرمان سنگین وزن کشتی فرنگی شد تا همراه با میرزازاده به تورنمنت وهبی امره اعزام شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کایالپ بعد از شکست به میرزازاده به سیمینوف هم باخت؛ یک حریف المپیکی کم، یک حریف زیاد!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کایالپ بعد از شکست به میرزازاده به سیمینوف هم باخت؛ یک حریف المپیکی کم، یک حریف زیاد!"، کلیک کنید.